http://galerie.sonymania.cz/albums/userpics/10001/normal_DSC02092.JPGlink
http://galerie.sonymania.cz/galerie/albums/userpics/10001/Titanium_L-500x500.jpglink
http://galerie.sonymania.cz/galerie/albums/userpics/10001/normal_DSC02318.JPGlink
http://galerie.sonymania.cz/galerie/albums/userpics/10001/img_asp.jpglink
http://galerie.sonymania.cz/albums/userpics/10001/normal_DSC00011.JPGlink
0 1 2 3 4
Progress bar
  
<<
galerie SM
galerie SM
galerie SM
galerie SM
>>
A+ A A-

Sony Ericsson Xperia X1 a TomTom 7 Navigator

21. 10. 2008 -  Oldřich Mládek -  1 komentářů -  Ostatní - Tisk  - 12326 shlédnutí

Měl jsem možnost vyzkoušet na víkend Sony Ericsson Xperia X1, a tak jsem jej vyzkoušel s navigačním softwarem TomTom 7 Navigator. 



Informace, že se jedná o prototyp a tedy nefunguje navigace, mě ale nezastavila. Nedalo mi to a pustil jsem se do práce. Instalace proběhla naprosto bez problémů. Při prvním spuštění pouze nastavíte aplikaci a můžete se nechat ihned navigovat. Následující spuštění zabere tak 3 vteřiny času. Z internetu jsem si ještě před samotným testem nechal softwarově zaktualizovat polohu satelitů. Asi po dvou minutách na volném prostranství se signál "chytl" a už nepustil. Teplý start pak zabral kolem 10 vteřin. Na prototyp výborná hodnota.

 

 

 Hlasitost z reproduktoru při hlasové navigaci byla výborná, řeč naprosto srozumitelná. Díky špičkovému displeji bylo zobrazení map na velmi dobré úrovni, překreslování díky rychlému procesoru taktéž výborné. Grafika menu aplikace na displeji s rozlišením 480 x 800 bodů je pěkně vyhlazená. Ostatně to dokládají fotografie, které přikládám. 

 

 

Navigace je možná jak se zavřeným telefonem na výšku, tak s otevřeným na šířku. Jen zvolit správný držák, nejlépe určený přímo pro X1 až bude k dispozici. 

 

 

 Co se týče navigace, Xperia X1 si vede na výbornou, škoda jen, že v prodejním balení nebude přibalena kvalitní offline navigace (TomTom, Garmin...), ale pouze online navigace Wayfinder. U toho se bez datového tarifu neobejdeme. Dále zamrzí dostupnost v ČR, která je předpokládaná na 8. týden roku 2009. V té době budou k dispozici i jiné telefony podobně funkčně vybavené za nižší ceny.

 

 

 Další fotografie naleznete v mé galerii zde .

Videotelefon s prohlídkou menu TomTom 7 je k prohlédnutí zde . Nelekejte se někdy špatné odezvy telefonu na dotyk, díval jsem se přes displej fotoaparátu a tak ne vždy jsem přesně kliknul.

Poslední aktualizace: 21. 10. 2008

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5


                   
      Doporučit článek e-mailem



Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_escape_string() in /data/www/13011/sonymania_cz/view.php:278 Stack trace: #0 /data/www/13011/sonymania_cz/image/freestyle2006/cla_press.php(202): ZobrazKoKom('2008100006') #1 /data/www/13011/sonymania_cz/view.php(154): include_once('/data/www/13011...') #2 {main} thrown in /data/www/13011/sonymania_cz/view.php on line 278