Měl jsem možnost vyzkoušet na víkend Sony Ericsson Xperia X1, a tak jsem jej vyzkoušel s navigačním softwarem TomTom 7 Navigator.



Hlasitost z reproduktoru při hlasové navigaci byla výborná, řeč naprosto srozumitelná. Díky špičkovému displeji bylo zobrazení map na velmi dobré úrovni, překreslování díky rychlému procesoru taktéž výborné. Grafika menu aplikace na displeji s rozlišením 480 x 800 bodů je pěkně vyhlazená. Ostatně to dokládají fotografie, které přikládám.



Navigace je možná jak se zavřeným telefonem na výšku, tak s otevřeným na šířku. Jen zvolit správný držák, nejlépe určený přímo pro X1 až bude k dispozici.

Co se týče navigace, Xperia X1 si vede na výbornou, škoda jen, že v prodejním balení nebude přibalena kvalitní offline navigace (TomTom, Garmin...), ale pouze online navigace Wayfinder. U toho se bez datového tarifu neobejdeme. Dále zamrzí dostupnost v ČR, která je předpokládaná na 8. týden roku 2009. V té době budou k dispozici i jiné telefony podobně funkčně vybavené za nižší ceny.


Další fotografie naleznete v mé galerii zde .
Videotelefon s prohlídkou menu TomTom 7 je k prohlédnutí zde . Nelekejte se někdy špatné odezvy telefonu na dotyk, díval jsem se přes displej fotoaparátu a tak ne vždy jsem přesně kliknul.