http://galerie.sonymania.cz/albums/userpics/10001/normal_DSC02092.JPGlink
http://galerie.sonymania.cz/galerie/albums/userpics/10001/Titanium_L-500x500.jpglink
http://galerie.sonymania.cz/galerie/albums/userpics/10001/normal_DSC02318.JPGlink
http://galerie.sonymania.cz/galerie/albums/userpics/10001/img_asp.jpglink
http://galerie.sonymania.cz/albums/userpics/10001/normal_DSC00011.JPGlink
0 1 2 3 4
Progress bar
  
<<
galerie SM
galerie SM
galerie SM
galerie SM
>>
A+ A A-

Wotanserver - flashovací alternativa číslo dvě(návod)

18. 10. 2011 -  Martin Vagner -  41 komentářů -  Návody - Tisk  - 15206 shlédnutí

Kromě programu FlashTool je jasnou volbou pro případné přehrátí firmware případně oživení telefonu klient WotanServer.

 WotanServer.com je služba, která již funguje více jak 5 let. Setkali jsme se s ní už v dobách flashování modelů K750i a dalších, tedy platformy A100 a A200. Tehdy byla použitelnost programu velmi slušná, každý si tak z domova mohl nahrát aktuálnější verzi firmware, třeba na svém customizovaném telefonu od operátora. Drobnou nevýhodou byl fakt, že tato služba byla vždy placená, stačilo zakoupit kredit a následně přehrát firmware.

 Dnes, když se doba změnila, kdy možnosti updatu firmware je spousta se i tento klient změnil. V současnosti je dlouhodobě přehrávání firmware zdarma a tak jde o velmi ryhclou a pohodlnou alternativu jak třeba oživit telefon.

Stačí se zaregistrovat na stránkách wotanserver.com a následně i stáhnout samotného klienta. Program se neinstaluje, takže stačí jen spustit.

 Nyní na vás vyskočí následující okno.

 

 

Zaktualizuje se databáze a můžeme přikročit k připojení telefonu. Seznam podporovaných telefonů najdete přímo na stránkách wotanserver.com. Dnes to bude však nejvíce zajímavé pro všechny majitele Android telefonů Sony Ericsson.

Stejně jako přes SEUS II musíme telefon vypnout a pak většinou přes klávesu zpět, kterou držíme a připojíme kabel.

 

 

 

Pokud vše proběhne správne, tak automaticky naskočí další okénko. Klient si automaticky detekuje váš typ telefonu. Zašktnutím políčka ,,Enable advanced settings'' je pak možné ručně i vybrat typ telefonu. Zde bych ale postupoval opatrně.

Nyní u Androidu stačí vybrat jazyk a naskočí okno s možnými verzemi firmware. 

 

 

 Vybereme dle regionu, který nám vyhovuje. Jen podotýkám, že pokud vybereme jazyk český, tak všechny uvedené verze zde mají českou lokalizaci. Osobně doporučuji nahrávat region Nordic případně pak Baltic. A proč zrovna tyto regiony? Často se stává(není to ale pravidlem), že pomocí služby SEUS II případně PC Companion je nový aktuální firmware ke stažení nejdříve právě pomocí těchto služeb. Nicméně nové revize firmware se uvolňují právě nejdříve pro tyto severské regiony. Tím máte větší šanci mít dříve novější verzi fw.

Jinak pro náš region je určena verze Central Europe tuším 3.

 

 

Pokud jsem se tedy již zaregistrovali, tak zde zadáme platné přihlašovací údaje a klikneme na update. Položka Credits se změní na číslo 1, která pokud služba zůstane zdarma se nezmění po žádném flashování. Vyjímkou je odblokování telefonů.

 

 

Údaje máme zadané a nyní stačí kliknout na ,,Next'' a zahájí se nejdříve proces stahování firmware a až následně proběhne přehrátí v telefonu. Stačí vyčkat na konec operace(vše trvá zhruba 15 minut) a po dokončení odpojit telefon a spustit. To je vše:-).

 

 

 

Probíhá proces stahování firmware.

 

 

 

Flashujeme:-)

 

 

 

A je definitivně hotovo!

 

 

 

Jako vždy si ale neodpustím poznámku. Při každé podobné operaci je třeba pracovat obezřetně, vše si rozmyslet a pamatovat na fakt, že vše provádíte na vlastní nebezpečí, tedy že si ručíte sami za škody, které si s telefonem provedete.

Poslední aktualizace: 18. 10. 2011

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5


                   
      Doporučit článek e-mailemFatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_escape_string() in /data/www/13011/sonymania_cz/view.php:278 Stack trace: #0 /data/www/13011/sonymania_cz/image/freestyle2006/cla_press.php(202): ZobrazKoKom('2011100011') #1 /data/www/13011/sonymania_cz/view.php(154): include_once('/data/www/13011...') #2 {main} thrown in /data/www/13011/sonymania_cz/view.php on line 278