http://galerie.sonymania.cz/albums/userpics/10001/normal_DSC02092.JPGlink
http://galerie.sonymania.cz/galerie/albums/userpics/10001/Titanium_L-500x500.jpglink
http://galerie.sonymania.cz/galerie/albums/userpics/10001/normal_DSC02318.JPGlink
http://galerie.sonymania.cz/galerie/albums/userpics/10001/img_asp.jpglink
http://galerie.sonymania.cz/albums/userpics/10001/normal_DSC00011.JPGlink
0 1 2 3 4
Progress bar
  
<<
galerie SM
galerie SM
galerie SM
galerie SM
>>
A+ A A-

Aplikace v Sony Xperia Z aneb co rád používám

03. 06. 2013 -  Martin Vagner -  0 komentářů -  Aplikace - Tisk  - 18097 shlédnutí

Po dobu tří měsíců je mým společníkem model Sony Xperia Z a přestože sestavu podobných aplikací mohu používat v jakémkoliv telefonu s operačním systémem Android, tak právě odolnost v terénu ve společnosti vybraných aplikací získává ten správný šmrnc.

 

 V našem seriálu o modelu Sony Xperia Z nechci vynechat i článek o zajímavých aplikacích, které rád využívám během pracovních dní, ale i ve dnech volna. Tato vlajková loď totiž boduje právě svou odolností a tak na cestách v přírodě, za deště, mlhy či sychravém počasí se nemusíte o svůj telefon bát. Je tak možné využít smartphone absolutně na plno.

 

Poznámka: Pokud vás některá z uvedených aplikací oslovila, tak stačí kliknout přímo na název aplikace a otevřít aplikaci v Google Play.

 

Hangouts

 

Moji sestavu zajímavých aplikací začínám komunikačním programem. Tím nejpoužívanějším je u mě Hangouts, dřívější Google Talk. Aplikace samotná se přejmenovala a změnila teprve před několika dny a přestože je často kritizována pro svou nedoladěnost, tak mě vyhovuje maximálně. 

Hangouts je součástí každého Androidu a tak je jednoduché komunikovat s přáteli. S Xperií Z je pak komunikace ještě pohodlnější díky velkému prostornému displeji na kterém je radost psát. 

 

 

 

Google+

 

V rychlosti přeskočíme na sociální sítě. Zde je s Google+ situace obdobná jako s Hangouts. Opět jde o aplikaci, která je součástí každého Androidu takže samozřejmě nechybí ani v Xperii Z. Každopádně její přímá integrace do systému přímo vybízí ke sdílení zajímavých fotografií přímo z telefonu.

 

 

 

Falcon 

 

U sociálních sítí nesmíme zapomenout na oblíbený Twitter. Tato služba má samozřejmě svou defaultní aplikaci, nicméně i externí aplikace se najdou více než kvalitní. Jednou z nich je i Falcon, jednoznačně pro mě nejlepší Twitter klient. Sice nenabízí možnost více účtů a problém je také s napovídáním hashtagů, které nepodporuje, ale vše vyvažuje povedený neokoukaný design, který mě stále baví.

 

 

 

Foursquare

 

Aplikace Foursquare zase tak velký smysl nemá, přesto je stále velmi oblíbená a používatelná. A nejinak je to i v mém telefonu Xperia Z. Aplikace jako taková umožňuje se checkovat na různých zajímavých místech kde se nacházíte. 

 

 

 

Endomondo Sport Tracker

 

Sportovní aplikace na zálohování vaších osobních výkonů jsou na telefonech s operačním systémem pro mě ty nejoblíbenější. Na svých cestách na kole ji používám velmi často. Mám rád, když si můžu zpětně vyjet jaká místa jsem navštívil a kolik kilometrů našlapal. A právě ve spojení se Sony Xperia Z získává tato aplikace na funkčnosti. Totiž na cestách můžu klidně u zmoknout a díky odolnosti tohoto modelu se nemusím ohlížet vlevo ani vpravo. Sony Xperia Z tohle všechno hravě zvládne.

 

 

 

Runtastic

 

Runtastic je obdobná aplikace, kterou používám spíše jen doplňkově. Přesto je zajímavá a rád se k ní vracím.

 

 

 

Waze

 

Pro mé služební cesty a jízdu v automobilu maximálně využijí navigaci Waze. Opět jde spíše o sociání síť kde můžete informovat ostatní uživatele o stavu provozu na silnicích kde se právě nacházíme. Aplikace také umí plnohodnotně navigovat, takže vás vždy dovede tam kam potřebujete. Na velkém pětipalcovém displeji Xperia Z radost využívat.

 

 

 

Locus

 

Na cesty na kole případně na pěší túry využívám maximálně aplikaci Locus. Detailní mapy České republiky mě informují o turistických cestách případně cyklostezkách a tak na neznámých místech v žádném případě nemůžu zabloudit. Aplikaci Locus využívám velmi často, v mém telefonu nesmí chybět.

 

 

Heureka

 

Pro kompletní přehled o cenách telefonů používám server Heureka.cz. Zde mám maximální přehled o tom jak se vyvíjí ceny a kdy budou nové modely na trhu na známých osvědčených renomovaným shopech. Aplikace Heureka.cz se také již dostala do stabilního stavu, její rané verze na Androidu padaly, to je již ale minulostí. Na model Sony Xperia Z ,,fachčí" tato aplikace bez jakýchkoliv problémů.

 

 

 

Aukro

 

Stejné je to i s Aukrem. Na tomto aukčním serveru lze najít spoustu zajímavých doplňků či příslušenství na mobilní telefony a tak ani tato aplikace nesmí chybět v mém telefonu.

 

 

Dropbox

 

Pro zálohování dat používám nejraději Dropbox. Plně funkční, osvědčené webové uložiště vám umožní mít pomocí této aplikace všechny důležité dokumenty vždy po ruce. Návykové je také automatické zálohování fotografií z telefonu přímo do cloudu. Cloudových uložišť najdeme v dnešní době mnoho, ale Dropbox je stejně nejlepší a tak v Xperii Z nesmí ani chvíli chybět.

 

 

 

O2 TV

 

Vzhledem k tomu, že vlastním O2 TV, tak plně využívám i možnost si nahrát kdykoliv nějaký se zajímavých pořadů na oblíbených kanálech. Aplikace v telefonu mi tuto možnost velmi ulehčuje, kdykoliv kdy si vzpomenu na nějaký oblíbený program, nestíhám, tak stačí spustit appku a program nahrát. Jednoduché a plně funkční.

 

 

 

Meteoservis

 

Na svých dlouhých cyklistických výletech nesmí chybět kvalitní aplikace na předpověď počasí. Velmi jsem si zvykl na Meteoservis, který nabízí také radar a vše můžu mít jednoduše umístěné na základní obrazovce v podobě launcheru.

 

 

 

Aladin

 

Aplikací na počasí používám více, ale velmi jsem si také oblíbil program Aladin. Líbí se mi design tohoto meteoklienta se spoutou zajímavých informací o stavu počasí.

 

 

 

PumpDroid

 

Na cestách po republice je také dobré mít přehled o cenách pohonných hmot. I na tuto funkci lze najít spoustu aplikací, já si v Xperia Z vystačím s aplikací PumpDroid.

 

 

 

mBank

 

No a v neposlední řadě je třeba mít také přehled o vašich financích. Všechny větší banky dnes již nabízí přímo mobilní aplikace, kde si můžete vše pohodlně spravovat. Tahle aplikace tedy také nesmí chybět v telefonu Sony Xperia Z.

 


 

Sony Xperia Z se tedy díky velkému jemnému displeji stává výborným společníkem na cestách. V naprosté většině nahrazuje svým velkým displejem tablet a když k tomu připočteme již zmíněnou odolnost hlavně vůči vodě, tak ztrácíte jakákoliv omezení. Sony Xperia Z by si zasloužil snad jen větší baterii, která by při těchto každodenních aktivitách a spuštěných aplikacích dokázal udržet telefonu při životě více než jeden den. 

 

 

Poslední aktualizace: 03. 06. 2013

[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5


                   
      Doporučit článek e-mailemFatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_escape_string() in /data/www/13011/sonymania_cz/view.php:278 Stack trace: #0 /data/www/13011/sonymania_cz/image/freestyle2006/cla_press.php(202): ZobrazKoKom('2013060001') #1 /data/www/13011/sonymania_cz/view.php(154): include_once('/data/www/13011...') #2 {main} thrown in /data/www/13011/sonymania_cz/view.php on line 278